Atıkların çevreye zararları

hurdacılığa verilen önem

Atıkların çevreye zararları

Atıkların çevreye zararları konusunda insanlarımız bilinçli davranmaktadır.Doğaya bırakılan atıkların çoğunun aylarca hatta yıllarca yok olmadığını biliyoruz. Bu durum çevreye büyük tehdit oluşturmaktadır.Dünya üzerinde milyonlarca insanın yaşadığı bu gezegende çevre sağlığı önemli bir rol oynamaktadır.Çevre kirliliğine yol açtığı gibi doğada yaşayan canlılarımıza bitkilerimize zararı çok fazladır.
Son yıllarda ülkemizde yapılan geri dönüşüm çalışmaları sayesinde çevre sağlığı iyi noktalara gelmiştir. Doğamızı bu gibi atıklardan korurken bir yandan da ülke ekonomisine katkıda bulunabiliriz. Atıklar, doğaya ve denize ciddi zararlar vermektedir. Balıklar atılan bu atıkları yutmakta ve saçtığı mikroplarla denizdeki diğer canlılara zarar vermektedir. Aynı durum doğamız içinde geçerlidir. Toprağa atılan her atık verimliliği azaltmaktadır.

Günümüzde atıkların çevreye zararları kapsamında bir çok çalışma gerçekleştirildi. Geri dönüşüm kapsamında çöplerin ayrıştığı farklı renklerde atık kutular oluşturuldu. Çocuklarımıza atıkları doğaya atılmaması öğretilmelidir. Unutmayın, yeni nesil bizler sayesinde doğasına sahip çıkacaktır.

Atıklar doğada ne zaman yok olur?

Cam atıklar, doğada en geç kaybolan üründür. Mutlala geri dönüşüme kazandırılması gerekir.
Plastik doğada en az 1000 yıl kadar sürede kaybolur.Atıkların içinde çevreye en çok zarar verenlerdendir. Plastik poşetler, plastik şişeler, plastik hurdalar doğaya tehdit saçmaktadır.
Ayrıca çevre sağlığımız için sigara izmaritleriyle doğayı kirletmemeliyiz.
Sigara izmariti doğada 1 yıl kadar süreyle kalarak ciddi zararlar meydana getirir. Bununla birlikte atık piller, sakız, telefon kartları, bebek bezleri gibi sıralayabileceğimiz bir çok çevre sağlığını düşüren madde bulunmaktadır.

En güncel hurda fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sizlerde elinizde bulunan hurdaları geri dönüşüme kazandırmak istiyorsanız Bornova hurda olarak bu görevi üstlenmeye hazırız. İşini en iyi şekilde yapan firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Bizlere 0 507 973 29 76 bu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Elinizde hurda olarak bulunan ürünleri geri dönüşüme kavuşturmak elimizde… Daha sağlıklı ve daha güçlü bir gelecek için bizleri aramanızı bekliyor olacağız.. Bornova hurda olarak, aklınıza takılan soruları bizlere sorabilir, kilogram fiyatlarını ya da toplu hurda satımının fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir