En değerli hurdalar nelerdir?

Bu yazımızda, En değerli hurdalar nelerdir? Hurdalar hangi alanda kullanılır? Hurda çeşitleri nelerdir? gibi başlıkları gözden geçireceğiz.

En değerli hurdalar nelerdir?

Günümüzde meslek haline gelmiş olan hurdacılık, geri dönüşüme uygun olan malzemeleri toplayarak hammadde oluşumunda önemli katkıları vardır. Hurda toplamak önemli bir meslek haline gelmiştir. Geri dönüşüm, milli ekonomi ve enerji tasarrufu bu anlamda önemli bir konudur. Bu işle uğraşan hurdacılar, toplanmaya değer olan malzemeleri iyi bilmektedir. Peki toplanmaya değer hurdalar nelerdir?

Hurdacılar tarafından toplanan tüm malzemelerin ayrı ayrı değeri vardır. Ancak en değerli olan hurda metaldir. Sanayii alanında hammadde olarak kullanıldığı için önemi büyüktür. Fakat her metal aynı değerde değildir. Bakır ve aliminyum değeri fazla olan metallerdir. Metalle birlikte bir çok hurda çeşidi vardır. Sarı hurda, bakır hurda,aliminyum hurdası, demir hurdası en çok geri dönüşümü yapılan hurdalar arasındadır.

Hurda çeşitleri

Aslında aklımıza gelecek geri dönüşümü mümkün olan her şey hurdadır. Hurda geri dönüşümü, ülke ekonomisine katkı sağlar hem de çevre sağlığını üst seviyelere taşımış oluruz. Şimdi de hurda çeşitlerimize göz atalım.

Hurda çeşitleri en değerli olarak sıralar olursak;

– Metal hurdası

– Aliminyum hurdası

– Demir hurdası

– Bakır hurdası

– Sarı malzeme hurdası

– Kablo hurdası

– Beyaz eşya hurdası

– Krom hurdası

-Plastik pvc hurdası

– Krom hurdası

-Kurşun hurdası

Gibi daha bir çok hurda çeşidi de vardır.

Hurdalar hangi alanda kullanılır?

Geri dönüşüme uğrayan hurdalar genellikle kendi alanında kullanılmakta ve sektörüne katkı sağlamaktadır. Hurdalar geri dönüşüm için firmalar tarafından ve istenen önemli malzemelerdir. Hurda gözüyle baktığımız çoğu şey hammaddeye ve ya yedek parça gibi kullanım alanlarına sahiptir. Hurdalar kendi içinde sınıflandırılmış ve geri dönüşe uğradığında farklı alanlara kazandırılmış olur. Hayatımızın her alanında kullandığımız malzemeler hurda olduğunda, hurdacılık mesleği tarafından tekrardan sektörüne kazandırılır  ve yeni ürün yeni kullanım alanları ile karşımıza çıkar.

Sizlerde elinizde bulunan hurdaları geri dönüşüme kazandırmak istiyorsanız Bornova hurda olarak bu görevi üstlenmeye hazırız. İşini en iyi şekilde yapan firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Bizlere 0 507 973 29 76 bu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Elinizde hurda olarak bulunan ürünleri geri dönüşüme kavuşturmak elimizde… Daha sağlıklı ve daha güçlü bir gelecek için bizleri aramanızı bekliyor olacağız.. Bornova hurda olarak, aklınıza takılan soruları bizlere sorabilir, kg fiyatlarını ya da toplu hurda satımının fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir