Geri dönüşüm nedir?

hurda alımı

Bu yazımızda Geri dönüşüm nedir? Geri dönüştürülmeyen hurdaların zararları nelerdir? Geri dönüşümde firmamız neler yaptı? Gibi konulara göz atacağız.

Geri dönüşüm nedir?

Geri dönüşüm, firmalarca hurda olan malzemelerin işlenerek belirli aşamalardan geçip ürünün tekrardan kullanılması ya da yeni ürün olmasıdır. İnsanların hayatlarında kullandıkları malzemelerin, bir süre sonra bozulması ve kullanılmayacak durumda olması malzemenin atık olması haline gelir.Atıkların yeniden değerlendirilmesi için  fabrikalara gönderilmektedir. Atık haline gelen cam, plastik, bakır, hurda, demir, metal gibi hurdalar geri dönüştürüldüğünde piyasasına kazanmakla birlikte ekonomiye katkısı bilinmektedir. Şimdi de hurdaların geri dönüştürülmediğinde ne gibi zararları olur bunlara bakalım.

Geri dönüştürülmeyen hurdaların zararları nelerdir?

Geri dönüştürülmeyen hurdaların çevreye zararı çok fazladır.Özellikle hurda araçlar sahipleri tarafından bırakılmış, bir gün işe yarar ümidiyle saklanmaktadır. Fakat hurda aracın sahibine hiçbir yararı olmayacaktır.Çevre sağlılığını tehdit eden bunun gibi hurdaların geri dönüşüme ulaştırılması gerekiyor. Sahibi tarafından işe yaramayan bunun gibi hurdalar, geri dönüştürüldüğünde piyasasına kazanması, kendisininde değerinde kazanması ve milli ülke ekonomisine katkısını bilmemiz gerekir. Kullanılmayan hurda araçların kaldırılmasını isteyen yurttaşlar, halka ait yerlere hurda araç deposuna çevirenlere karşı gerekli cezai yaptırımların uygulanmasını istiyor.

Günümüzde evlerde iş yerlerinde ve pek çok alanda hurda olarak biriktirdiğimiz malzemeleri doğaya bırakmak yerine geri dönüşüm sektörlerine kazandırmak gerekir. Biliyoruz ki geri dönüşen her hurda yeni bir ürün olarak karşımıza çıkacaktır.

Geri dönüşüm adına firmamız neler yaptı?

Firmamız Bornova hurda olarak uzun senelerdir bu hizmeti sürdürmekteyiz.Başta İzmir olmak üzere ege bölgesine hizmet sunmaktayız .Firmamız gerekli ekipmana, kadroya, hurda alımı için araca sahiptir. Çevre dostu olan firmamız hurdacılık işi piyasasında gün geçtikçe kendisini geliştirmekte ve bu işi görev bilmektedir. Bir çok geri dönüşüm projelerinde yer alan firmamız Bornova hurda, aralıksız hizmetine devam etmektedir. Geri dönüşüm adına ülke ekonomisinde bir hayli katkısı bulunur. Doğa aşkıyla yapılan her işte adını söylettiren firmamız, sizinde güzel bir gelecek için yardımınızı beklemektedir.
Sizde bu konuda öncü olan firmamız Bornova hurdaya ulaşabilirsiniz. Elinizdeki hurdanızı bizlere ulaştırarak geri dönüşüme kavuşturabiliriz. Bizi arayın, hurdanızı adresinizden araçlarımızla alalım ve günümüzdeki değeriyle size peşin ödeme yapalım.
Bize 0 507 973 29 76 no’lu telefondan ulaşabilir, fikir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Başta İzmir olmak üzere tüm ege bölgesine hizmet vermekteyiz.
Daha sağlıklı ve daha güçlü bir gelecek için bizleri aramanızı bekliyor olacağız..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir