Hurda nedir?

izmir bornova hurdacı

Bu yazımızda hurda nedir? Hurdacılık işi nedir? Hurdacılığın önemi nedir? Gibi başlıkları gözden geçireceğiz.

 

Hurda nedir?

Hurda, miladi dolmuş kullanılmayacak durumda olan işe yaramaz olan her çeşit malzemelerdir. Bir vakitler ihtiyacınızı karşıladığınız malzemenin bozulması ve onarılmayacak durumda olmasıdır. Günümüzde kullanmış olduğumuz eşyalar işlevsel gücünü kaybeder ve atık haline gelir.

Hurdacılık nedir?

Hurdacılık, atık durumda olan cam, metal, kağıt, demir, plastik, krom, beyaz eşya vb. gibi geri dönüştürülebilir malzemelerin toplanması, ayrıştırılması ve bazı işlemlerden sonra hammaddeye dönüştürülmesi piyasasına kazandırılmasıdır.

Eskiden atık malzemeler doğaya bırakılır bir biçimde kaybolması beklenirdi. Şuan sektör halini alan hurdacılık işi ile bu durum en az seviyeye indirilmiştir. Hurdacılık sektörü çevre sağlığına ve milli ülke ekonomisine katkısı bir hayli fazladır. Bir vakitler el arabası ile geçen hurdacılarımız vardı biliyoruz ve hala da var. Fakat ülkemiz bu konu da ilerlemiş hurdacılığı daha üst düzeye taşımıştır.  Şuan internet sayesinde elinizdeki hurdayı en az sürede sektöre kavuşturmanız daha kolaydır. Türkiye’nin her ilinde hurdacılık işi sektörü iş yapmaktadır.Güzel bir gelecek için çevre temizliliği önemlidir.

Hurdacılığın önemi nedir?

Hurdacılığın önemini, günümüzde geri dönüşen bütün malzemelerde,doğamızda ve milli ekonomiye katkısından görebiliriz.

Hurdacılık çoğu insan tarafından lüzumsuz bir iş gibi görünmektedir. Fakat veriler tam aksini göstermektedir. Dünya üstünde 3.13 milyar ton atığın çoğunluğu geri dönüştürülmeden toprağa karışmaktadır. Toprağa karışan bu atık çok büyük bir enerji israfına neden olur. Geri dönüşüme uğradığında ise istihdamın sağlanmasına,doğal yaşamın ve ekosistemin korunmasına, ithalatın azalması gibi güzel sonuçlara ulaşırız. Hurdacılığa çağımızda çok değer veriliyor ve insanlarca gerekli olan desteği görmektedir. Hurdacılık sektörü sayesinde görüntü kirliliği en az seviyeye indirgenmiştir.

Sizlerde elinizde bulunan hurdaları geri dönüşüme kazandırmak istiyorsanız Bornova hurda olarak bu görevi üstlenmeye hazırız. İşini en iyi şekilde yapan firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Bizlere 0 507 973 29 76 bu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Elinizde hurda olarak bulunan ürünleri geri dönüşüme kavuşturmak elimizde… Daha sağlıklı ve daha güçlü bir gelecek için bizleri aramanızı bekliyor olacağız.. Bornova hurda olarak, aklınıza takılan soruları bizlere sorabilir, kg fiyatlarını ya da toplu hurda satımının fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir